Przesyłka kurierem uchodzi za pewniejszy wybór niż Poczta Polska, ale jej bezpieczeństwo zależy także od Ciebie. Po stronie nadawcy leży właściwe zabezpieczenie paczki, a wybór odpowiedniej metody nadania wpływa na czas dostawy. Podpowiadamy, co zrobić, aby Twoja paczka dotarła do odbiorcy szybko i bezpiecznie!

Wszystkim zależy na jak najszybszym i bezproblemowym dostarczeniu paczki. Chociaż może wydawać się inaczej, w rzeczywistości jest to praca zespołowa: kuriera, nadawcy i adresata. Warto zastosować praktyki, które ułatwią firmom kurierskim zadanie i sprawią, że Twoja paczka dotrze do celu bez przeszkód. Poznaj złote zasady, które uczynią Cię ulubionym klientem każdego kuriera. 

Najszybsze metody wysyłki paczek

Obecnie wybór metod nadania przesyłek jest ogromny. Możesz zamówić kuriera pod drzwi, zanieść paczkę do czynnego całą dobę paczkomatu lub pobliskiego punktu. Którą wybrać, kiedy zależy Ci na najszybszym zrealizowaniu usługi?

Wiele zależy od Twojej lokalizacji. W dużych miastach paczkomaty są opróżniane nawet kilka razy dziennie, więc uchodzą za najszybszą metodę nadania. Paczkopunkty mają indywidualny grafik – warto zapytać pracownika, kiedy odwiedza go kurier konkretnej firmy. Z reguły odbiór paczek odbywa się raz dziennie o stałej porze.

Przyjazd kuriera do domu jest najwygodniejszą opcją, ale dość niepewną w kwestii szybkości dostawy. Co prawda, przy składaniu zamówienia masz możliwość wyboru preferowanych godzin odbioru, jednak rzeczywista pora może ulec zmianie w zależności od ilości paczek obsługiwanych przez dostawcę tego dnia. 

Twoja przesyłka dociera do sortowni dopiero wieczorem, ponieważ odbieranie nadań od klientów zajmuje dużo czasu, a w dalszą drogę wyrusza najwcześniej następnego dnia roboczego. Kurierzy opróżniający paczkomaty odwiedzają centrum dystrybucji nawet kilka razy dziennie.

Nadawaj tanio przesyłki kurierskie każdego rodzaju

Wiesz, że nie musisz mieć na telefonie aplikacji każdej firmy kurierskiej, aby łatwo nadawać paczki? Mamy sposób, który pozwoli Ci porównać oferty i dzięki temu zaoszczędzić nawet kilka złotych na każdej wysyłce. Wystarczy, że nadasz przesyłkę kurierem Ship Center, który zrzesza kilkanaście najlepszych firm kurierskich. 

Kolejnym plusem jest łatwość wysyłki paczek nietypowych – palet, gabarytów czy przesyłek zagranicznych. Wystarczy, że w formularzu nadania wybierzesz odpowiednią opcję i wpiszesz wymiary pakunku. W sekundę zobaczysz porównanie cen wysyłki u dostępnych kurierów. 

Nie musisz tracić czasu na sprawdzanie, które firmy mają w ofercie konkretną usługę oraz ile kosztuje. Intuicyjny formularz robi to za Ciebie, dając od razu możliwość złożenia zamówienia u wybranego przewoźnika.    

Jak zabezpieczać duże przesyłki kurierskie?

Opóźnienia w dostawach często wynikają z nieprawidłowego zapakowania lub zaadresowania paczki. Dlatego staranne przygotowanie przesyłki przez nadawcę jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dużych pakunków. 

Za najbezpieczniejszy sposób transportu gabarytów uchodzą palety. Wysyłany przedmiot nie powinien wystawać poza krawędzie podstawy. 

Należy wielokrotnie owinąć go folią stretch w taki sposób, aby tworzył z paletą bryłę i nie poruszał się nawet podczas przenoszenia. Kanty można dodatkowo zabezpieczyć kawałkami styropianu. Koniecznie poinformuj kuriera o nadaniu paczki paletowej – dzięki temu przyjedzie wyposażony w odpowiedni wózek, a Twoja przesyłka dotrze do odbiorcy bez szwanku.